Siedem języków

Jeśli dobrze liczę, na tym blogu pojawiły się wpisy w siedmiu już językach, to jest w esperanto i po polsku, angielsku, rosyjsku, francusku, persku i irlandzku. Faktycznie, siedem. Irlandzki jest siódmy nieprzypadkowo. Funkcjonuje w nim powiedzenie “siedem języków” – seacht na dteangacha przy czym “siedem” znaczy tak naprawdę “wiele”. Jedno z wielu, które mi się tam podoba – i na słuch, i na sens.

Nigdy bloga siedmiojęzycznego nie widziałem (najbliżej jest celtycko-francuski blog Simona-omniglota), co jest samo w sobie ciekawostką, bo sieć przecież zaludniają różni dziwacy, więc któryś już dawno powinien na coś podobnego wpaść. I pewnie

Sprawa rodzi jednak trudność praktyczną – nie mogę zakładać, żeby moi czytelnicy potrafili w tych wszystkich (a będzie więcej – co najmniej dwa nowe już wkrótce) językach czytać, skoro ja sam znam je w bardzo różnym [i czasem, jak widać z krótkości i (byle)jakości tekstów, niezadowalającym] stopniu. Chciałbym uniknąć sytuacji, w której ktoś trafia tu przypadkiem i nigdy nie wraca, bo na pierwszej stronie wpisy w językach mu nieznanych. Dlatego też usystematyzowałem kategorie wg. języka tekstu (pod: pick-a-language), a wkrótce na stronie “About this blog” jakiś przewodnik po nawigacji.

Advertisements
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: